Ferajna z Hoovera to luźny zespół 10 zaprzyjaźnionych warszawiaków. Przybliża słuchaczom utwory z okresu okupacji, a także śpiewam piosenki legionowe i patriotyczne. Występuje przeważnie na ulicy, lokalnych wydarzeniach lub pod oknami warszawskich powstańców.

Lubi ich słuchać i oglądać cały przekrój społeczeństwa – od nastolatków śmiejących się z komicznych ruchów scenicznych, po starszych ludzi, wciąż pamiętających niełatwe losy historii Polski. Niepowtarzalna energia sceniczna, okolicznościowe wstęp do pieśni, ruchy sceniczne oraz włączanie w występ publiczności niosą słuchaczom wartość wyższą niż w przeciętnym zespole muzycznym.

W 2019 roku za naszą działalność zostali wyróżnieni srebrną statuetką BohetrON. Uwagę na nich zwrócił także sam prezydent Andrzej Duda, który odwiedził zespół 1 sierpnia na skwerze Hoovera a następnie zaprosił zespół na gościnny występ w Pałacu Prezydenckim. Ferajna z Hoovera nie jednokrotnie współpracowała także z fundacjami i organizacjami, które troszczą się o pamięć i o opiekę nad weteranami i kombatantami powstania warszawskiego.