Tres de la Nada, spektakl: “H2Oooops”


czas trwania: 33 minut 33 sekundy (nieraz ciut więcej),
wiek: bez ograniczeń

Klaunada, żonglerka, ekwilibrystyka, iluzja, pantomima.

To podróż do wnętrza ziemi i z powrotem w poszukiwaniu życiodajnego źródła. Na oczach widzów, w środku miasta, Javier, Sergio i Jorge zrobią wszystko, by znaleźć to… czego szukają. Pomocy będą wypatrywać w sferach pozaziemskich, w nauce i u publiczności. Poświęcenie, zawziętość i determinacja poszukiwań spowodują różnorodność pomysłów, od prostych do karkołomnych i szalonych. Spektakl ma wymiar symboliczny – to, co pragną odnaleźć bohaterowie  jest coraz mniej dostępne, trzeba szukać głębiej i głębiej.

Żonglerka, klaunada, żart, taniec, pirotechnika, iluzja oraz prawdziwa, głęboka opowieść – to filary, na których Tres de la Nada rozpięli swój spektakl. 

Zwycięzca konkursu na wybór wykonawcy cyrkowego spektaklu plenerowego Carnavalu Sztukmistrzów // I edycja 2020.

TRES DE LA NADA to trzech artystów z Pampeluny, miasta historii i wielu hiszpańskich tradycji. Zanim się spotkali, Javier Hernández występował z pokazami iluzji i żonglerki w Europie, a Sergio Carrero oraz Jorge Moreno stworzyli uliczne show komediowo-pantomimiczne, z którym zjeździli Europę, Azję i Afrykę. Teraz moce zostały połączone. Ich sztuka bazuje na prostym, acz uroczym żarcie, dźwięku synchronizowanym z ruchem, iluzji, czystej, nieskrępowanej niczym żonglerce, zaskakujących efektach pirotechnicznych oraz na bezpośrednim i bezpodstawnym kontakcie z widzem. Hiszpański temperament i środkowoeuropejska szalona pomysłowość są esencją ich sztuki. 

Scenariusz, reżyseria, obsada: Javier Hernández, Sergio Carrero, Jorge Moreno.


Wiadomość tajna dla organizatorów (proszę nie rozgłaszać tego publicznie)!

To co powyżej, to kreacja. Nie jesteśmy z Hiszpanii, tylko z Lublina. Na scenie mówimy po hiszpańsku, przynajmniej tak nam się wydaje. Opis spektaklu i umiejętności aktorów jest prawdziwy.

Na co dzień zajmujemy się teatrem, improwizacją, psychologią.

Działamy w lubelskiej grupie Poławiacze Pereł Improv Teatr. Dwóch z nasz tworzy (cały czas) Kabaret Świerszczychrząszcz (zwycięzce prawie wszystkich festiwali kabaretowych w Polsce, m.in. PAKA 2008).

Skład: Mirek Urban, Michał Łysiak, Marcin Wąsowski.

Wystąpimy na scenie i przyklejeni do ściany na ulicy.