Zespół Full Power Spirit istnieje od 2001 roku. W trakcie swojej działalności stał się jednym z najprężniej działających i najczęściej koncertujących zespołów polskiej sceny CCM. Cechuje go olbrzymia energia towarzysząca występom na żywo oraz bardzo dobry kontakt z publicznością.

W trakcie swojej działalności zespół zagrał niezliczoną ilość koncertów na terenie całego kraju, a także poza granicami Polski: w Niemczech – podczas Światowych Dni Młodzieży, w Austrii – na Europejskim Spotkaniu Młodych w Mariazell, w Bułgarii – na Międzynarodowym Festiwalu w  Bełozem oraz w Belgii i na Litwie.

W historii zespołu warto odnotować kilka wydarzeń:
 – Na zaproszenie Caritas Polska w listopadzie 2004 roku FPS przygotował specjalny utwór oraz klip promujący „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom” (jedną z największych akcji charytatywnych w Polsce). Utwór nosi tytuł „Rozpal serce”.

– W listopadzie 2004 roku ukazał się wyjątkowy projekt.: „Hip-hop dekalog”, który powstał z inicjatywy łódzkich Salezjanów. Na płycie znalazło się 10 piosenek opowiadających o dziesięciu przykazaniach. W projekcie, na zaproszenie FPS, wzięli udział znani artyści reprezentujący różnorodne style muzyczne.

– We wrześniu 2005 roku FPS pod wodzą Mateusza Pospieszalskiego nagrał piosenkę „Raz w roku” zapraszając do współpracy zespół ZAKOPOWER, oraz  primadonnę Teatru Narodowego – Katarzynę Suską. Piosenka promowała w 2005 i 2006 roku 2. edycje akcji Caritas Polska – Wigilijne Działo Pomocy Dzieciom .

– Zespół wielokrotnie współpracował z fundacją Anny Dymnej „Mimo wszystko” co owocowało występami na imprezach organizowanych przez fundację.

– W grudniu 2008 roku ukazała się płyta „8 Błogosławieństw – siła serca kontra siła pięści”, która jest kontynuacją projektu „Hip-Hop dekalog”. Tak, jak w przypadku poprzedniego wydawnictwa na nowym krążku nie zabrakło znakomitych gości.

– W 2009 roku FPS razem z Marcinem Pospieszalskim przygotował soundtrack do filmu „Popiełuszko – wolność jest w nas”. Piosenka „Nieśmiertelni” nagrana wspólnie z Olgą Szomańską promowała film Rafała Wieczyńskiego. Do utworu powstał także teledysk.

 – Od początku 2008 do końca 2010 roku magazyn młodzieżowy „Raj” emitowany przez ponad 15 lat na antenie telewizyjnej jedynki posiadał oprawę muzyczną przygotowaną przez FPS. Chłopaki pełnili też w programie rolę komentatorów wydarzeń prezentowanych na ekranie.

– W sierpniu 2011 roku ukazała się debiutancka płyta Full Power Spirit zatytułowana „10 lat w 80 minut” która podsumowuje minioną dekadę działalności zespołu. Znalazły się na niej wszystkie najbardziej znane utwory z repertuaru grupy które do tej pory nie były nigdzie publikowane oraz zupełnie świeży premierowy materiał.

Dobra muzyka i dobry przekaz to połączenie bardzo cenne w dzisiejszych czasach. Nowoczesna forma przekazu sprawia, że widzowie słuchając nas pierwszy raz, zostają z nami na stałe. Świadczy o tym rosnąca ilość fanów w mediach społecznościowych. Dołącz do nich!