Czy w jednym koncercie można połączyć tradycyjne utwory, jak „O mój rozmarynie” oraz „Sen o Victorii” Dżemu i „Nie pytaj o Polskę” Grzegorza Ciechowskiego? Olga Szomańska udowadnia, że tak! Projekt „Śladem wolności” ma charakter wspólnego śpiewania ze słuchaczami animowanego przez artystkę.

Repertuar koncertowy zawiera nie tylko najbardziej znane utwory o charakterze patriotycznym takie jak: “Rozkwitają pąki białych róż”, “Wojenko wojenko”, “Czerwone maki” czy “Przybyli ułani pod okienko”, ale też utwory współczesne które pięknie opowiadają o wolności np. “Tutaj jestem” Grzegorza Turnaua.

Koncert realizowany jest przez duet artystów Olga Szomańska wokal, Jacek Subociałło (piano) i trwa ok 70 minut. W ramach współpracy zapewniamy materiały do reklamy koncertu a także pełną realizację techniki scenicznej: oświetlenie, nagłośnienie i multimedia.

Już dziś pomyśl o wydarzeniu artystycznym na najważniejsze, patriotyczne święta.

Olga Szomańska – wokalistka, aktorka, laureatka SuperJedynki Festiwalu w Opolu, Grand Prix Festiwalu Jedynki Sopot oraz Festiwalu Top Trendy za piosenkę „Niech mówią, że to nie jest miłość” (z oratorium „Tu es Petrus” Piotra Rubika).

Obecnie występuje m.in. w widowisku muzycznym „Krzyżacy rock-opera” w roli Danuśki

Jurandówny, w Krakowskim Teatrze Variete w musicalu „Legalna blondynka” w roli fryzjerki Paulette oraz w Teatrze Muzycznym w Poznaniu w musicalu „Zakonnica w przebraniu” jako Deloris van Cartier.

Jest laureatką drugiego miejsca w VI edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”. Szerszej publiczności znana jako Marzenka Laskowska z serialu „M jak Miłość”.